Лохина садова: особливості посадки і вирощування
03.03.2019Інтерес до такої незвичайної і смачною ягоді, як лохина, тільки зростає. У природному середовищі її можна зустріти в областях з холодним і помірним кліматом. Це листопадний кущ, квітки якого з'являються суцвіттями по 15-20 штук під кінець травня. Ягоди лохини починають дозрівати з другої половини липня, вони невеликі, мають чорний колір. Багатий склад вітамінів і мікроелементів цієї рослини зробив його дуже затребуваним.
Переваги ягід лохини
Плоди цієї рослини надають на людський організм наступну дію:
- захищають від радіаційного опромінення;
- активізують процеси в кишечнику і підшлунковій залозі;
- роблять міцніше кровоносні судини;
- уповільнюють процес старіння клітин нервової системи;
- знімають запалення.
Це відмінне жовчогінне, кардіотонічно та протицинговий засіб, який благосприятливо впливає на весь організм. Плоди цієї рослини вживають при ангіні, підвищеному тиску, проблемах з суглобами, зором і шлунково-кишкової системою. Ягоди складаються з антиоксидантів, що сприяють омолодженню організму і блокуючих онкологічні хвороби.
Лохину можна вживати з користю як в консервованому, так і в свіжому вигляді. Вона допомагає не тільки позбутися від різних недуг, але і зміцнює імунну систему. Ягода має загальнозміцнювальну дію. Мати таку цілющу і багату по вітамінному складу рослину на ділянці мріє кожен. Посадити кущ не складе особливих труднощів, якщо дотримуватися певних правил і враховувати нюанси.
Коли і як садити лохину садову?
Посадити саджанці лохини в своєму саду можна як навесні, так і восени. Але перший варіант найбільш прийнятний, оскільки за теплий літній період молоді кущі добре приживуться і зміцніють, що гарантує комфортну, безпечну зимівлю. При весняній посадці ризик того, що лохина постраждає від морозів, мінімальний.
Для вирощування лохини слід вибрати добре освітлену і захищену від сильних вітрів ділянку. У тінистому місці вона буде погано себе почувати, що позначиться на смакових якостях ягід. Один важливий нюанс - цей кущ здатний рости лише в кислотному грунті, з pH в межах 3,5-4,5. Лохина, як і брусниця , не любить попередніх культур, тому краще, якщо місце для її посадки пустувало.
Відмінним місцем для вирощування лохини буде сонячна тиха ділянка з піщаним ґрунтом або суглинком. У даних умовах вона нагородить максимальним урожаєм. Якщо у вашій місцевості немає такого грунту, це не привід відмовлятися від ідеї виростити цю чудову ягоду у себе в саду, так як грунт можна створити власноруч.
У весняний період саджанці лохини висаджують до наливання бруньок. Попередньо потрібно визначити сорт, який максимально підходить для вашої кліматичної зони. Якщо ділянка знаходиться в області з прохолодним кліматом, краще вибрати невисоку канадську лохину, а для теплих районів можна купити садову. Саджанці варто замовляти із закритою кореневою системою, але їх недостатньо потім просто перевалити з горщика в ямку, так як коріння у рослини тендітні і не здатні розгорнутися в грунті.
Перед посадкою лохини потрібно опустити ємність, в якій вона зростає, на десять хвилин у воду, потім дістати саджанець і розправити його коріння. Ямка для посадки повинна бути розміром 60 * 60 см, кущі розміщують з проміжком в півметра. Якщо ви плануєте посадку рядами, відстань між ними має бути не менше 3 метрів. Дно і стінки ями краще розпушити, вниз помістіть грунт з підвищеною кислотністю. Це може бути торф упереміш з хвоєю, тирсою і піском, до них варто додати сірку і ущільнити.
Після цієї процедури саджанець лохини кладуть в ямку і розправляють коріння. Рослина присипається грунтом так, щоб коренева шийка була під землею на 3 см. Далі кущі поливають і мульчують тирсою, хвоєю або соломою, які підтримують кислотність грунту і допомагають утримувати вологу. При осінній посадці лохини здійснюються такі ж процедури, але до них додається ще видалення слабких гілочок у саджанців першого року, рослини старшого віку після посадки годі й підрізати.
Догляд за садовой голубікой
Молодий кущ після посадки вимагає особливої уваги. Потрібно кілька разів за сезон рихлити ґрунт, щоб туди надходив кисень. Але тут важливо не перестаратися, так як надмірне розпушування здатне привести до посухи і пошкодження корінців рослини, які знаходяться досить близько до поверхні. Також важливо вчасно прибирати бур'яни в саду, це перешкоджає розмноженню шкідників.
Крім розпушування та усунення бур'янів, лохина потребує періодичного поливу, обрізанні та внесення добрив. У поливанні важливо дотримуватися балансу, щоб коріння отримували достатньо вологи, але вода не застоювалася, так як це може призвести до гниття куща. Фахівці рекомендують поливати лохину два рази в тиждень: одне відро води під рослину потрібно виливати рано вранці, а друге - після заходу сонця. Від якості поливу в період плодоношення залежать кількість і смакові властивості врожаю.
Голубіці не потрібен родючий грунт, але вона добре відгукується на мінеральні добрива. Їх вносять, коли наповнюються бруньки і починається рух соку. Що стосується органічних добрив, їх садівники категорично не рекомендують застосовувати. Краще використовувати сульфатні добавки, які добре засвоюються кущем.
Розмножити лохину можна як насіннєвим матеріалом, так і вегетативним методом. З стиглих ягід вибирають насіння, їх сушать і в осінній період висівають на грядку з грунтом підвищеної кислотності. Для весняної посадки насіння лохини потрібно стратифікувати холодом протягом 3 місяців. Оптимальні умови для проростання насіння - температура 23-25 градусів, а вологість 40%. Грунт треба періодично поливати і захищати від бур'янів.
Живцювання - більш надійний і швидкий метод. Кореневищні живці куща нарізаються по 8-15 см в кінці осені або на початку весни. Чим товщі будуть пагони, тим краще вони вкоріняться. Нарізані живці потрібно місяць зберігати при температурі 1-5 градусів, а потім посадити під ухилом в суміш піску і торфу в співвідношенні 3: 1. При правильному догляді через два роки живці вже можна буде садити на ділянку.
Як купити якісні саджанці лохини в Україні?
Щоб мати впевненість, що ви отримаєте якісну рослину вибраного сорту, краще купувати його в розпліднику Садко, який спеціалізується на вирощуванні і продажу саджанців плодових дерев та кущів.
У нашому інтернет-магазині можна замовити посадковий матеріал за вигідної вартості з доставкою поштою по Києву і всій території нашої країни. Вас порадують ціни і відповідальний підхід до справи. Наші фахівці допоможуть вибрати найбільш підходящий сорт під кліматичні умови і проконсультують по будь-яких питань вирощування та догляду за саджанцем.
Продавці завжди готові надати покупцям консультації. Наш розплідник є одним з кращих в країні, і ми докладаємо всіх зусиль, щоб зберегти бездоганну репутацію, так що ви можете бути впевнені в нашому професійному підході.