Рекомендації по захисту абрикосу від весняних заморозків
14.03.2018Рекомендації по захисту абрикосу від весняних заморозків
Абрикос теплолюбива культура, яка цвіте рано на весні, ця фаза часто співпадає з весняними заморозками. Квіткові бруньки які пішли в ріст замерзають, а які не замерзли не можуть запилитись, через відсутність бджіл в цей період.
Ми рекомендуємо дієві способи захисту абрикосу від раньовесняних заморозків:
1. Вибір сорту. При виборі сорту враховувати, що пізні сорти абрикосів увійдуть у цівітіння на два тижні пізніше.
2. Обрізка дерева. Як метод захисту, на третині гілок провести обрізку однорічних пагонів у червні, ця процедура затримає закладання плодових бруньок на нових приростах, а відповідно і їх цвітіння на наступний рік.
3.Побілка штамба і скелетних гілок. Білий колір відбиває сонячні промені, що зменшує прогрівання дерева це затримує його вегетацію, відповідно і час цвітіння.
4.Мульчування приштамбових кругів. Після того як випадає сніг потрібно його гарно утрамбовувати біля стовбуру дерева, сформувати шар снігу 40см, у радіусі 1.5 м та зверху присипати (замульчувати) тирсою шаром 3-5 сантиметрів.
5. Обприскування. Обробіток спеціальними препаратами – ауксинами, цвітіння затримується на 10 – 14 днів.
6. Полив.Обільний вологозаряджуючий полив восени підвищить морозостійкість та іммуність дерева в цілому.
7. Укриття дерев під час заморозків захисним матеріалом (Спанбонд, агроволокно, тощо).
Перелічені вище заходи в основному направлені на зміщення цвіттіння в період більш високих плюсових температур. Вони зможуть стати методикою для садівників, що хочуть мати стабільний врожай абрикос за будь-якої погоди.
Зінаїда Дмитрівна, агроном САДКО.