Туя: догляд і вирощування
13.03.2018Дерево туя, утримання якої є невід'ємною частиною здоров'я рослини, це досить популярне і поширене декоративне дерево, хоча за своїм походженням вона ні в якому разі не відноситься до нашої широти. Її завезли з Східної Азії або Америки, тому зустріти її на просторах нашої країни в природному середовищі неможливо. Її частіше всього використовують в декоративних цілях у ландшафтному дизайні, так як вона досить неприйнятна до природних умов, її можна посадити в досить похмурих місцях (але повністю позбавити її від джерела світла не можна), а за допомогою обрізки можна створювати різні фігури та загорожі.
Туя: як висаджувати і доглядатити?
Як і при посадці будь-якої іншої рослини, першочерговим етапом є вибір оптимального місця для посадки, а також тип грунту. Якщо ви не впевнені в тому, що наскільки він підходить для туї та у вас є питання як вирощувати тую, тоді ви завжди можете звернутися в садовий розсадник "САДКО" за професійною консультацією. Туя дуже сильно любить світло, але посадити її на місцевості, де вона буде постійно знаходитися під сонячними променями, може загрожувати висиханням та пожовтінням внаслідок сильного зневоднення.
Туя: посадка та догляд. При посадці необхідно попередньо підготувати яму, розмір якої визначається залежно від обсягу кореневої системи. В середньому орієнтуйтеся на 35-40 сантиметрів шириною і 15-30 - в глибину. Так як туй частіше всього висаджують масово, а не по одній рослині, варто слідкувати за відстанню між саджанцями. В залежності від віку садженців відстань може бути від 1 до 5 метрів.
Як поливати тую? Зразу після посадки необхідно протягом місяця кожного дня поливати саджанець у пропорції 1 літр води на 20 сантиметрів висоти. Далі при можливості ви можете вести дощування щодня, а також поливати два рази на тиждень. Так що вода досить швидко випаровується з крони рослини, дощування має особливе значення в тому, як доглядати за туєю.
Догляд за туєю весною включає в себе не тільки полив дерева, але і підкормку, яка включає в себе органіку та компост. Додавання харчових добавок рекомендується проводити весною и восени. Також туя при весняному догляді включає в себе декоративну обрізку (це варіант, залежно від вашої бажання). Рекомендується зрізати не більше ⅓ приросту. Також обрізка здійснюється в санітарних цілях, коли виникає необхідність видалити з рослини сухі і пошкоджені гілки.
Туя: чи можна висаджувати біля будинку? Багато садівників та спеціалістів не рекомендують посадити будь-які хвойні рослини в приміщенні.
Що треба робити якщо туї жовтіють?
Як і більшість рослин, в осенній період туя може змінити свій окрас, хвоя трохи втрачає хлорофіллові зерна і відпадає. Після цього на своєму місці виростають нові. Це нормальний процес, який може відбуватися раз у кілька років. Також існують деякі види, які змінюють свою фарбу через сезонність. При покупці того чи іншого вигляду вам необхідно проконсультуватися щодо наявності подібних особливостей у рослин.
Якщо ж ні один із перерахованих варіантів не підходить, а ви хочете знати, чому сохне туя на вулиці? Тоді можливо два варіанта: рослина була посаджена неправильно (не в підходящий грунт) або ви недостатньо добре за нею доглядали, тобто їй може не вистачати вологи, рівень грунтових вод занадто високий або при посадці утворилося заглиблення основи стовбура або гілок рослини. У цьому випадку потрібен туя догляд та вирощування в сприятливих умовах.